allatvA szeptember 26-i testületi ülésen az újpesti önkormányzat az országban egyedülálló módon döntött arról, hogy állatvédelmi őrszolgálatot hoz létre.

Egy évvel ezelőtt kötött együttműködési megállapodást az önkormányzat az Állatmentő Ligával az állatkínzás visszaszorítása, az állatokkal való helyes bánásmód megismertetése és az arra rászoruló állatok mentése céljából. A megállapodás alapján az Állatmentő Liga ellátta az Újpest közigazgatási területéről hozzá érkezett, állattartással kapcsolatos bejelentések kivizsgálását, megtette a szükséges intézkedéseket, közreműködött az önkormányzat állatvédelmi feladatainak ellátásában, rendszeresen tájékoztatta a lakosságot az állatvédelmi jogszabályokban meghatározott állattartási szabályokról, részt vett az önkormányzat által szervezett rendezvényeken, előadásokat tartott az újpesti óvodákban és iskolákban a kisállattartás szabályairól, felelősségéről. A liga közreműködött az állatellenes cselekmények felderítésében, a szakszerű, jogszabályoknak megfelelő intézkedések megtételében.

Az elmúlt egy év tapasztalatai azt mutatták, hogy az együttműködés hasznos volt, az Állatmentő Liga eredményesen látta el feladatát. Az önkormányzata ezért úgy döntött, hogy Magyarországon elsőként állatvédelmi őrszolgálatot hoz létre, amely feladatok ellátásával az Állatmentő Ligát bízza meg. Az állatvédelmi feladatok ellátására az önkormányzat havi 85 ezer forintot biztosít.

A szolgálatokon – hivatalos szerv képviselőjeként – rendőrök is részt vesznek majd. Állatkínzással, állatellenes cselekményekkel kapcsolatos bejelentést az Állatmentő Liga SOS-vonalán lehet tenni a 20/314-7751-es telefonszámon vagy az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

(ittlakunk.hu - Újpest)