A Debrecen Drive járműipari fesztiválon ott lesz a Nagyerdőben minden, ami gurul – ígérték a szervezők.

Miklósvölgyi Péter főszervező, a Debreceni Campus Kft. ügyvezetője azt mondta, szakmai konferenciával, csikorgó gumikkal, kétszázötven új szalonautóval, további nyolcszáz különféle járművel, és családi nappal várják az érdeklődőket május 24-26. között a debreceni Nagyerdőbe, a negyedik drive-ra.

Különlegessége lesz az idei találkozónak, hogy az új autók, a sportkocsik, a veterán autók, a sport- és túramotorok, a közszolgálati járművek, a kerékpárok, a kamionok, a targoncák mellett most első alkalommal tekinthetik meg az érdeklődők az Európában is kuriózumnak számító, mintegy 200 darabból álló, kitűnő állapotban lévő pedálos kisautó gyűjteményt.

A gyereknapot is magába foglaló hétvégén igazi családbarát programokat kínálnak. Lesz mini drive a versengő gyerekeknek, számos koncert és előadás, arcfestés, csillámtetoválás, lesznek óriáskirakók és piknik is. Elemózsiát és italt is bevihetnek ugyanis a látogatók a drive-ra, s ha gondolják, egy plédre telepedve falatozhatnak a Nagyerdő fái alatt, miközben figyelhetik a járműbemutatókat.

Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere szerint a drive iránt évről évre növekszik az érdeklődés, a programokra az ország egész területéről, de a határokon túlról is érkeznek vendégek. Tavaly mintegy 35 ezer látogatója volt a rendezvénynek, az idén is hasonló érdeklődésre számítanak. Megjegyezte a polgármester azt is, hogy a járműipar kulcskérdés a debreceni gazdaság szempontjából, a város az autóipar jövőjének fellegvára lesz az elektromobilitás terén. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja hozzátette, hogy Kihívások és megoldások az e-mobilitás új központjában címmel konferenciát és szakmai fórumot szervez a drive-on az egyetem gazdaságtudományi kara, ahol az elektromobilitás és a fenntarthatóság időszerű kérdéseit vitatják meg a résztvevők.