Nem elég csak a rozsdaövezeti program, más állami ösztönzők is kellenek a lakásépítésben érintett nagyobb fejlesztőknek, kisebb vállalkozóknak és a vásárlóknak. Mindezt ráadásul az önkormányzatokkal közösen kellene kidolgozni, amire egyelőre nem sok jel mutat – mondta Mester Nándor a Trend FM hétfő reggeli műsorában.

Sürgősen meg kell szülnie a kormánynak a régen beígért rozsdaövezeti térképet, hogy ott elindulhassanak az 5 százalékos áfával kínált lakásokat kínáló beruházások. A kijelölést az önkormányzatok érdemi bevonásával kell elvégezni – hangsúlyozta munkatársunk az interjúban. Hozzáfűzte azonban, hogy önmagában ez a program nem alkalmas a szinte teljesen leállt építkezések újraindításához. Más állami ösztönzők is kellenek, például a lakásépítés áfájának hosszú távon is alacsony szinten tartása, a közlekedés és a szociális infrastruktúra fejlesztése.

Szakértőnk utalt arra is, hogy a járvány és az egyébként is egyre elviselhetetlenebb lakásdrágulás miatt a kiköltözési hullám folytatódása várható. Ezzel nő a  kereslet, ami már az agglomerációban is mind kézzelfoghatóbb áremelkedéshez vezetett és fog vezetni.

Az interjú teljes anyagát itt lehet meghallgatni »