trafikSzokatlan határozatot fogadott el a budakalászi önkormányzat: arra kérik a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt.-t, bővítse ki a trafikpályázat helyi nyerteseinek a körét, és ezáltal adja meg a lehetőséget a városban élő régi trafikosoknak is. Ugyanis a pályázaton egyikőjük sem nyert – írja a Népszabadság.

A Trafik-Károsultak Mozgalma saját Facebook-oldalán arra kéri a településeket, hogy a budakalászi önkormányzathoz hasonlóan "lakóinak érdekeit szem előtt tartva tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy azok, akik eddig is dohányáru-kiskereskedelemből éltek, a jövőben is folytathassák ezen, megélhetésükhöz szükséges tevékenységüket!"

A felhívás arra utal, hogy Budakalász képviselő-testülete legutóbbi ülésén egyhangúlag fogadta el azt a határozatot, amelyben felkérték a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt.-t: bővítse ki a nyertes pályázók körét Budakalászon azokkal, akik már hosszú ideje dohánykereskedelemmel foglalkoznak a településen.

A város azért fogadta el ezt a határozatot, mert a pályázaton egyetlen régi budakalászi trafikos sem nyert. A Trafik-Károsultak Mozgalma arra kéri a települési önkormányzatokat, hogy kövessék a budakalásziak példáját.