langzs0Állami telekkel gyarapították az épülő rózsadombi villájuk körüli területet Láng Zsolték - írja a Blikk. A lap szerint a II. kerületi polgármester telke melletti 189 négyzetméteres ingatlant édesanyja, Láng Péterné vette meg az államtól: tulajdonjogát ugyanúgy 2011 novemberében jegyezte be a földhivatal, mint Láng Zsoltét a szomszédos telekre.

A fideszes politikus, Láng Zsolt édesanyja, pályázat és árverés nélkül, 8,6 millió forintért vette az ingatlant, pedig a versenyeztetést csak kivételes esetekben lehet mellőzni - írja a Blikk. Az egyik ilyen, ha a vagyontárgy forgalmi értéke nem éri el a 25 millió forintot, s a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) Lángék esetében éppen ezért döntött így. A telek értékét – kis mérete miatt – nehéz becsülni, de a 45 ezer forintos négyzetméterár a Rózsadombon igen kedvezőnek tűnik, mert a hirdetésekben három-négyszeres árakkal találkozhatunk.

"Az ingatlan állami feladat ellátásához vagy központi költségvetési szerv elhelyezéséhez szükségtelen volt, és területe, elhelyezkedése alapján a jövőben sem lett volna célszerű állami tulajdonban tartani. Az erősen lejtős terület a kis méret miatt önmagában hasznosításra alkalmatlan" – indokolt a Blikknek az MNV, amely beszámolt arról, hogy vételi igény érkezett az ingatlanra, ezért adták el.

"Amint azt már korábban is jeleztem, családommal közösen építkezem. Szerencsésnek érzem magam, hogy szüleimmel nagyszerű kapcsolatban vagyok, és támogatni tudjuk egymást" – válaszolt írásban a Blikknek Láng Zsolt, aki kifejtette, hogy a két telket az övezeti előírások miatt nem lehet összevonni. "Így miután édesanyám biztosította a vételárat, a földdarab tulajdonosa is ő lett" – magyarázta, hozzátéve, hogy kizárólag kert céljára tudják hasznosítani azt.

Láng Zsolt házépítéséről a Blikk pár hete számolt be, egy építési szakértő 200 millió forintra becsülte az építkezés költségeit, a Dunára panorámás 708 négyzetméteres építési telek értéke is elérheti az 50-100 millió forintot. Mindezeket havi nettó 700 ezer forintos fizetésből sikerült megvalósítania a politikusnak, aki eközben 55 millió forinttal gyarapította a megtakarításait.

Mivel a vagyonbevallásai alapján több száz millióval nem tud elszámolni a polgármester, ezért a Blikk vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezett az Országgyűlés mentelmi bizottságánál. A testület elnöke, Rubovszky György (KDNP) azonban elutasította beadványunkat, mert alaptalannak találta, Láng pedig a vagyonosodást azzal magyarázta, hogy örökölt is.