parkfaParkőrök is ténykednek Újpalotán. Kísérleti jelleggel, először három újpalotai parkban parkőrszolgálatot vezetett be a XV.kerületi önkormányzat augusztus közepétől. Erről június végén határozott a képviselő-testület. A parkőrök ténykedése pedig bevált a közterület felügyelőkkel közösen.

A kerületi parkok őrzésére koncepciót dolgozott ki a XV.kerületi önkormányzat. Ennek megvalósítására parkőrszolgálatot vezettek be, mivel az őrök jelenléte visszaszoríthatja a rongálást, a szemetelést, a póráz nélküli kutyasétáltatást és azt, hogy a belvárosból kiszorított drogosok ellepjék a kerület hatalmas zöld parkjait.

A parkőrség egyelőre bevált és várhatóan több kerületi zöldövezetben fognak majd feltűnni.

(EstiÚjság)