sarmellekSzámos variáció van az angol befektető által felvásárolt sármelléki reptér üzemeltetésére, amelyet jelenleg a hévízi önkormányzat végez – mondta a város polgármestere, Papp Gábor. Az önkormányzati vezető szerint Hévíznek az a fontos, hogy olyan befektető jöjjön, amely pénzt tud biztosítani a légikikötő fejlődéséhez.

Jelentős fejlesztéseket tervez a sármelléki repülőtéren az a brit társaság, amely egy hete a felszámoló által tartott árversenyben megnyerte a jogot a reptér megvásárlására.

Papp Gábor, a repteret két éve üzemeltető Hévíz polgármestere elmondta, a két korábbi üzemeltető cég tönkrement. Ezek a társaságok birtokolták a 2012 óta hivatalosan Hévíz-Balaton Airport nevet viselő repülőtéren lévő eszközök túlnyomó többségét, így például a terminálépületet, a raktárat vagy a kifutópálya aszfaltját.

A két vállalkozás évek óta felszámolás alatt áll, a felszámoló pedig a reptéri eszközöket korábban évente többször is meghirdette eladásra, de komoly érdeklődő nem akadt. A vagyonállományt legutóbb 1,2 milliárd forintért kínálták, amire végül két pályázó jelentkezett, majd egyikük 800 millióért felvásárolhatta a légi infrastruktúrát.

Érdekes helyzet alakult ki, mert a repülőtér területének Sármellék és Zalavár a tulajdonosa, most egy angol cég a felszámolás során megvette a reptéri vagyontárgyakat, a hévízi önkormányzat pedig üzemelteti a légikikötőt. Ha a pályázó cég megköti a szerződést és fizet, vagyis ténylegesen is megtörténik az adásvétel, akkor Hévíznek már ettől az angol cégtől kell bérelnie az eszközállományt – mondta Papp Gábor.

A polgármester szerint az a cég, amely megvesz egy ilyen eszközállományt, az biztosan részt akar venni a működtetésben, és fejleszteni szeretné a repteret. Mint mondta, ő pozitívan látja a fejleményeket, azt, hogy feltűnt egy remélhetőleg olyan befektetői csoport, amely a későbbiekben beszállna az üzemeltetésbe.

Azt, hogy erre, hogyan reagál Hévíz, majd az ajánlat alapján eldönti. Lehetséges, hogy eladja az üzemeltető céget vagy annak egy részét, vagy létrehoznak közösen egy új vállalkozást. Számos variáció van, a városnak és mindenkinek az a fontos, hogy olyan befektető jöjjön, amely pénzt tud belerakni és fejlődni tud a reptér – mondta Papp Gábor.

A hévízi polgármester hozzátette, eközben a reptérnek üzemelnie kell, úgy véli, senki nem akarja megszakítani a légikikötő működését.

MTI