garazsNem elírás, nem is tévedés. Az autókhoz hozzátartozik a garázs vagy fedett parkoló. Mindenképpen szükséges, hogy a ma emberének segítőtársát az autót, mikor éppen nem száguldozunk vele az utakon, valahol tároljuk. A tároló helyet foglal, területre van szüksége. Innen már egy ugrás a logikusan gondolkodó ember számára, hogy célszerű más funkciót is társítani a garázshoz. Igen, termeljünk a áramot garázzsal!

Az előző héten megjelent cikkünkben arról tájékoztattuk kedves olvasóinkat, hogy az önkormányzatok a megújuló energia-hasznosításon alapuló vállalkozások beindításával milyen előnyökre tehetnek szert, hogyan csökkenthetik kiadásaikat

Emlékeztetőül álljon itt, hogy a Johann Gangl úr által vezetett SWR Bauconsulting Kft. már számos nagy léptékű, megújuló energiát hasznosító projektet valósított meg Ausztriában és Magyarországon is.   Nagyon ígéretes az a fejlődési lehetőség, amelyet az SWR Bauconsulting Kft. a nap- és szélenergia, valamint a geotermikus energia hasznosítását az önkormányzatokkal való együttműködés során tervezi megvalósítani. Örvendetes tény, hogy számos önkormányzat nyitott a megújuló energia projektek iránt. Ennek eredményeként eddig 54 várossal és faluval van kapcsolata a cégnek, amelyek önkormányzatai meghallották az idők szavát és elindultak ezen az úton.

A megújuló energia számos fejlesztési lehetőséget teremt az önkormányzatoknak. Milyen újdonságot javasol Johann Gangl úr?

Szóljon most rövid ismertetőnk az SWR Bauconsulting Kft. egyik termékéről a carportról. Magyarul a napelemmel villamos energiát termelő gépjármű beállóról. Az autó tárolására használt beálló, parkoló, garázs lehet sokféle. Közös jellemzőjük az, hogy a tárolási, parkolási funkciót praktikusan lehet társítani az energiatermelési funkcióval. Az egyébként csak egyféleképpen használt területet minimális ráfordítással energiatermelésre is tudjuk használni.

A garázsszerkezet épülhet fából, fémből vagy egyéb más anyagból. Formáját tekintve ez lehet SWR szabványú, vagy egyedi tervezésű. A garázs tetőszerkezetére kerülő napelem is lehet többféle, megoldható az átlátszó napelemek szerelése is. A napelemek felszerelésével fedett parkolóhelyet tudunk kialakítani a gépjárművek számára. Így tehát az egyszerű gépkocsi beállóból rendkívül hatékony villamos energia termelő berendezés válhat, amellyel nem csak környezettudatosan hasznosítjuk a teret, de anyagi hasznot is termel. Ideális kiegészítője lehet az esetleg már meglévő tetőre szerelt napelemes rendszernek.

Ez a felismerés rendkívül kézenfekvő, nagyon egyszerű. A nagy dolgok mindig az egyszerűből épülnek fel. Megszületett a felismerés, hogy „a garázsunk termelje az áramot”, mert az a jó garázs, ami áramot termel és akár elektromos autó töltésére is alkalmas. Következő lépcsőfoka tennivalónknak, hogyan és mire használjuk a megtermelt elektromos energiát? Kíváncsiságunkat a soron következő hírlevél olvasásával elégíthetjük majd ki.

Addig is javaslom a témában történő elmélyülésre a www.swrconsulting.hu honlapon lévő információkat segítségül hívni. Kapcsolat: Korcyl Kinga Elektromos autó és CarPort üzletág igazgató, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..