budajenoÁtadták a magyarországi németek történetének is emléket állító, a helyi civilek, az önkormányzat és a kormány összefogásával felújított műemlék Magtár épületét csütörtökön Budajenőn.

A kormány 222 millió forinttal támogatta a felújítást - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára az átadóünnepségen.

A magyarországi németek történetének is emléket állító, a helyi civilek, az önkormányzat és a kormány összefogásával felújított műemlék Magtár épülete az átadási ünnepség napján Budajenőn 2019. április 11-én.

Soltész Miklós elmondta, hogy a felújítás harmadik ütemében a műemlék Magtár második emeletén kialakítottak egy állandó kiállítást, amely bemutatja a Kárpát-medencei nemzetiségek zarándoklásait.

A negyedik, utolsó ütemben pedig az épület környezete újult meg, elkészült egy tó szökőkúttal.

Az államtitkár beszédében arra kérte a nemzetiségi és egyházi vezetőket, nyújtsanak segítséget abban, hogy a Kárpát-medencének ez a része megmaradjon nemzetiségeiben sokszínűnek, kereszténységében egységesnek.