hodPorva polgármestere szerint az elszaporodott hódok most kifejezetten jót tettek velünk: több fát is kitermeltek volna, ám az állatok beelőzték a szakembereket – írja a hvg.hu.

Megszaparodtak a hódok a Dunántúlon, annyira, hogy egy Veszprém megyei településen, Porván a tavaszra tervezett munkálatok egy részét az állatok végezték el az önkormányzat helyett – derült ki az ATV Híradójából

A műsor szerint különös jelenségről van szó, hiszen a hódok az ezredfordulóra szinte teljesen eltűntek Magyarországról, ennek ellenére Porván egyre több példánnyal találkoznak a helyiek.

A polgármester kifejezetten örül a hódoknak, mert az állatok szerinte nagyon sokat segítettek az önkormányzatnak: több olyan fát is kitermeltek, amelyet a szakembereknek egyébként is ki kellett volna vágniuk a tavasz folyamán.