tanszerSok szülőnek komoly anyagi terhet jelent az iskolakezdés. Egy általános iskolás tankönyvcsomagja akár a 25 ezer forintot is elérheti, és ebben még az egyéb tanszerek, a mindennapos testneveléshez szükséges ruházat és a tisztasági csomag vagy egy új iskolatáska nincs benne. Ebben segíthet a munkáltató és néhány önkormányzat is. Jól jöhet a 30 ezer forintos támogatás, ugyanis mélyen a zsebébe kell nyúlni a szülőnek tanévkezdés előtt.

Családonként akár 60 ezer forintos támogatás

A közoktatásban tanuló gyermekek szülei a munkáltatójuktól kérhetnek béren kívüli juttatást, melynek értéke a minimálbér 30%-a lehet. Ez azt jelenti, hogy akár mindkét szülő 30-30 ezer forintos támogatást kérhet, amennyiben a család családi pótlékra jogosult - írja az Eduline.hu.

A szülő nem készpénzt kap, hanem egy utalványt, amit már júliustól fel lehet használni. Az iskolakezdési utalványt azonban csak az állami tankönyvellátó - KELLO - bizonyos üzleteiben lehet felhasználni tankönyvek vásárlására. Ilyen pontok csak a nagyobb városokban, az országban mintegy húsz helyen találhatók. Az utalvány egyéb tanszerekre is beváltható.

A munkáltatói juttatást önkormányzati segítséggel is ki lehet egészíteni. Ez szintén utalvány vagy iskolakezdési csomag formájában érkezik a családokhoz, ám ennek értéke már szerényebb, mintegy 5-10 ezer forint lehet. Az önkormányzatok általában egy bérplafont is megállapítanak, így igyekeznek csak olyanokat támogatni, akik valóban rászorulnak.