szalayAz idén induló hétéves európai uniós fejlesztési ciklus nyitányaként a lokálpatriotizmus erősítésért a Szolnoki Városfejlesztő Zrt. az önkormányzattal együttműködésben Szolnok kilenc arca címmel kreatív pályázatot írt ki a településen lévő körforgalmi létesítmények megújítására - jelentette be Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester csütörtökön sajtótájékoztatón.

A városvezetés az előző EU-s ciklusban indította el a Szolnok épül programot, amely csaknem 20 milliárd forintnyi beruházást hozott a megyeszékhelyre, ez az eredmény csak Szolnok robbanásszerű, 1960-as évekbeli növekedéséhez hasonlítható - mondta a polgármester. Hozzátette: ugyanilyen hatékonysággal kívánják folytatni a fejlesztési célú beruházások megvalósítását.

Csatári István, a városfejlesztő társaság igazgatója elmondta: a Szolnok kilenc körforgalmának közepén lévő szigetek kiváló helyszínek arra, hogy a város értékeit és hagyományait bemutassák az idelátogatóknak is. A Szolnok kilenc arca pályázatra ennek megfelelően olyan koncepciókat várnak, amelyek illeszkednek a város hagyományaihoz és adottságaihoz.

A beküldött műveket szakmai zsűri bírálja el. Kategóriánként az első helyezett 150 ezer, a második 90 ezer, míg a harmadik 60 ezer forintos díjban részesül. A pályázat részletei a Szolnoki Városfejlesztő Zrt. honlapján, a www.szvf.hu weboldalon találhatók meg.

; Az Európai Unió 2007-2013-as fejlesztési ciklusában készült el Szolnokon többek között Közép-Európa leghosszabb gyalogos- és kerékpároshídja, a Tiszavirág híd és város új kulturális központja, az Agora. Városrészek újultak és újulnak meg, iskolákat és óvodákat korszerűsítettek, valamint energiatakarékossági beruházások, út- és kerékpárút-fejlesztések vannak folyamatban.

MTI