haladas1Szombathely Önkormányzata 10,2 millió forint összegű törzsbetéttel rendelkezik a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft-ben, ami szerint a társaságban 10,2 százalékos tulajdoni arányt képvisel. Aranyszavazati jogosultsága van.

Az utóbbi időben a kiesés felé robogó Haladás teljesítménye miatt a Labdarúgó Klub és a szurkolók kapcsolata megromlott. Ez sokak szerint kihat a csapat teljesítményére is.

Az önkormányzat most ez ellen próbál valamit tenni. Az alábbi javaslat született a szerdai (március 13-i) közgyűlésre a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. kapcsán:

„Megfontolandó, hogy a társaság működésében a szurkolók kistulajdonosi pozícióban részt vállaljanak, így közvetlen információkkal rendelkezzenek a társasági döntésekről, azok előkészítéséről. Ennek feltétele, hogy a különböző szurkolói csoportok egységes szervezeti formát öltsenek. A szurkolók létrehozták a valamennyi szurkolói csoportot tömörítő – jogi személyiséggel nem rendelkező - 1919 Szurkolói Szövetséget. Javaslom, hogy a 1919 Szurkolói Szövetség tagjai által létrehozott vagy megnevezett jogi személyiséggel rendelkező szervezet részére értékesítsen Önkormányzatunk 1 százalék üzletrészt. ”

(Nyugat.hu)