polgarorsegA polgárőrség a kormányzat olyan stratégiai partnere, amelyre a jövőben is számítanak - hangsúlyozta Csampa Zsolt, a Belügyminisztérium önkormányzati koordinációért felelős helyettes államtitkára Budapesten, az Országos Polgárőr Szövetség október 23. alkalmából tartott díszünnepségén.

Hozzátette, hogy ez az elismerés a jövő évi költségvetésben is megjelenik, és emlékeztetett arra: az idén 439 gépjárművet kapott a polgárőrség.

Csampa Zsolt közölte, a migráció nagy kihívás elé állította az országot és a rendvédelmet, így a polgárőrséget is, ugyanakkor az tapasztalható, hogy az érintett települések lakói és polgármesterei a rendőrség és a honvédség mellett az önkéntesen szolgáló polgárőrök munkáját is elismerik.

Az ünnepségen csaknem száz ember polgárőrként vagy a szervezetért kifejtett tevékenységét díjazták. Hat polgárőr - köztük a menekültválság kezeléséért az alsóvárosi, az ásotthalmi és a röszkei egyesület vezetője - vehetett át belügyminiszteri elismerést. Ugyanennyi díjazott kapta meg az országos rendőrfőkapitány elismerését.

A Polgárőrség Sajtódíjával Markó Zsófia, az MTI belpolitikai szerkesztősége kiemelt újságírója és Németh Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírigazgatója munkáját ismerték el.

A Kopácsi Sándor Polgárőr Érdemrendet mások mellett Nógrádi Zoltánnak, Mórahalom polgármesterének, valamint az ásotthalmi polgárőr-egyesületnek, Farkas József Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tiborcz János Vas megyei rendőrfőkapitánynak ítélte oda idén a szervezet vezetése. Az év polgárőre és az év polgárőr-egyesülete elismerésből húszat-húszat adtak át. (MTI)