kozlekedes2Az elektromos kerékpárok eladása megduplázódott 2019 és 2021 között, sok logisztikai cég tért át az elektromos rásegítéssel működő teherbringák használatára.

Nem az önvezető autók és a sokat ígérő technikai újdonságok, hanem a kerékpárok újrafelfedezése hozhatja el a városi közlekedés megújulását – írja a Next City.

Az egyre népesebb és élhetetlenebb nagyvárosok jövője az autók kitiltása, illetve a gyalogos és kerékpáros közlekedés ösztönzése lesz. Sőt, bizonyos helyeken ez már a jelen, a járvány által megbénított világgazdaság, az olaj árának emelkedése és az éghajlati válság pedig újabb és újabb érvekkel támasztja alá, miért éri meg kerékpárra váltani.

Bizonyos városokban már a logisztikai ágazat is irányt módosított: a furgonokat lassan felváltják a teherbringák.

A cikk itt folytatódik