Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):  Tevékenysége során ellátja az Önkormányzat kezelésében lévő közúthálózat útkezelői tevékenységét, az útfenntartás, a forgalomtechnikai és a forgalomszabályozás ügyeinek intézését, irányítását, felügyeletét. Ellátja a közutak felbontására, igénybevételére, valamint idegen szerv vagy személy által a közutak működésével kapcsolatos más egyéb tevékenységre irányuló feladatok, kérelmek kivizsgálását, elbírálását és az útkezelői állásfoglalások meghozatalát. Közútkezelőként közreműködik a városi úthálózathoz kapcsolódó vagy beilleszkedő utak építési engedélyezésénél, illetve a közutakat érintő közművek terület-felhasználási engedélyezésénél. Biztosítja a közutak állapotának megfelelőségét, folyamatosan figyelemmel kíséri azok minőségét és a felmerülő hibák elhárítására intézkedik. Ugyancsak folyamatosan figyeli a forgalomszabályozási eszközök (jelzőtáblák, jelzőlámpák, stb.) meglétét, biztonságos üzemelését, azokat működteti. A külső szakhatóságok bevonásával bonyolítja a rendszeres forgalombiztonsági felülvizsgálatot. Megszervezi az azonnali beavatkozáshoz, valamint a rendszeres, megelőző karbantartáshoz szükséges kivitelezői hátteret és felügyeli munkájukat. Ellenőrzi az útkezelői hozzájárulásban foglaltak betartását és a feltételektől eltérő vagy nem engedélyezett tevékenység észlelése esetén a szükséges intézkedéseket, hatósági és szabálysértési eljárás kezdeményezését megteszi.

FEOR besorolás:  3654 Hatósági engedélyek kiadásával foglalkozó ügyintéző
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád):  Egyéb
Betöltendő állás jogviszonya:  Közszolgálati jogviszony (Kttv.)
Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája:
  Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő
Munkavégzés helye:  Veszprém
Álláshirdető szervezet bemutatása:  www.veszprem.hu
A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.):  A pályázatot a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre lehet megküldeni. Csatolandó iratok még: jogosítvány másolata, az adatkezelési tájékoztató tudomásul vételével kapcsolatos hozzájáruló nyilatkozat: https://veszprem.hu/hirdetmenyek/allas/. Illetmény és egyéb juttatások: Családbarát munkahely, központinál magasabb illetményalap, 40%-os illetménykiegészítés, 25 munkanap alapszabadság, cafetéria juttatás, bankszámla költségtérítés, közlekedési támogatások, képzési támogatás, jubilálás elismerése.
Pályázati feltételek
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
  Büntetlen előélet
  Cselekvőképesség
  Magyar állampolgárság
  Vagyonnyilatkozattételi eljárás lefolytatása
Elvárt végzettség/képesítés:
  6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Általános műszaki (mérnöki) képzés, m.n.s., felsőoktatásban szerzett építész-, építőmérnök szakmacsoportokba tartozó szakképzettség
  6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Általános műszaki (mérnöki) képzés, m.n.s., felsőfoktatásban szerzett szakképzettség és vízügyi, település-fejlesztési, vidékfejlesztési, közlekedési felsőfokú szakkép.
  6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Általános műszaki (mérnöki) képzés, m.n.s., felsőfoktatásban szerzett műszaki szakképzettség
Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
  egészségügyi alkalmasság
Járművezetői engedély kategória:  B
Pályázat elbírálása során előnyt jelent
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?:  Nem
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?:  Nem
Egyéb pályázati előnyök:
  közútkezelői munkakörben szerzett gyakorlat
  útügyi igazgatási és/vagy közútkezelői és/vagy forgalomszervezői szakmai gyakorlat
  szakági műszaki ellenőri jogosultság
  közigazgatási gyakorlat
  térinformatikai ismeretek, CAD alapú térképek szerkesztésében szerzett gyakorlat
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
  motivációs levél
  Fényképpel ellátott szakmai önéletrajz
  végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata
A pályázat benyújtásának határideje:  2024.07.31. 16:00
A pályázat elbírálásának módja:  állásinterjú
A pályázat elbírálásának határideje:  2024.08.07. 16:30
A pályázati kiírás további közzétételének helye:  www.veszprem.hu
Állás tervezett betöltésének időpontja:  2024.08.08.