Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):  A hagyatéki eljárás – a hagyatéki leltár felvételére irányuló – jegyző előtti szakaszának teljes körű lefolytatása: a kerületben utolsó belföldi lakóhellyel rendelkező elhunyt személyek hagyatéki leltárának összeállítása; a felvett leltár megküldése a jogszabályban előírt közjegyző részére; szükség esetén biztosítási intézkedés alkalmazása. Az elhunyt ingatlanának hatósági lezárásakor az ingatlan kulcsainak átvétele, biztonságos őrzése, és az illetékes személynek kiadása, továbbá a jogszabályban meghatározott esetekben a készpénz letétbe helyezése a Fővárosi Törvényszék Bírói Letét számláján. Az illetékes gyámhatóság megkeresése alapján a gondnokolt személy(ek) vagyonának leltározása, stb.

Betöltendő állás szakmacsoportja:  önkormányzat
FEOR besorolás:  2910 Egyéb magasan képzett ügyintéző
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád):  Hatósági jogalkalmazási
Betöltendő állás jogviszonya:  Közszolgálati jogviszony (Kttv.)
Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája:
  Határozatlan, 40 óra, Általános, Teljes munkaidő
Munkavégzés helye:  Budapest
Álláshirdető szervezet bemutatása:  A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint a Budapest XVI. kerületi Polgármesteri Hivatal Egységes Közszolgálati Szabályzata rendelkezései az irányadók. A Hivatalban rugalmas munkarend van, pénteki napokon „home office” munkavégzéssel.
Pályázati feltételek
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
  Büntetlen előélet
  Cselekvőképesség
  Magyar állampolgárság
Elvárt végzettség/képesítés:
  6. Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Általános képzési programok, tovább nem bontható, 29/2012. (III. 7.) Korm. rend. 1. melléklete: 14 pontja Hatósági feladatkör I. besorolási osztály
Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
  felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások)
  preciz, önálló munkavégzés
  gyors lényeglátás
  kiváló kommunikációs készség szóban és írásban
  felsőoktatásban szerzett közszolgálati, gazdaságtudományi, természettudományi, bölcsészettudományi, társadalomtudományi, hittudományi, jogi, műszaki szakképzettség; vagy felsőoktatásban szerzett szakképzettség és informatikai, ügyviteli, közgazdasági, k
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?:  Igen
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?:  Nem
Egyéb pályázati előnyök:
  Köztisztviselői alap,- és szakvizsga
  Hagyatéki területen szerzett gyakorlat
  Hasonló munkakörben szerzett gyakorlat
  •A jelentkezési feltételeknek megfelelő agilis pályakezdő jelentkezőt is várunk, részére a szükséges betanítást biztosítjuk,
A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:
  Érzelmi intelligencia (alap)
  Csapatmunka, együttműködés (ügyfélszolgálati)
  Szervezőkészség, koordináció (ügyintézői)
  Terhelhetőség (egyéb)
  Elkötelezettség, megbízhatóság (Etikus magatartás) (egyéb)
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
  Nyelvtudást igazoló dokumentum(ok) másolata
  motivációs levél
  fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23)Korm.rendelet 1 sz. melléklete alapján
  Adatkezelési nyilatkozat
  Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány
  végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata
A pályázat benyújtásának határideje:  2024.07.31. 00:00
A pályázat elbírálásának módja:  A pályázatokat 3 fős értékelő bizottság értékeli.
A pályázat elbírálásának határideje:  2024.08.15. 00:00
Állás tervezett betöltésének időpontja:  2024.08.19.
Hirdetés