biodom1Karácsony Gergely főpolgármesterrel közölt ma interjút a Népszava, amelyben a budapesti - uniós forrásból is finanszírozható - fejlesztésekről is beszélt. Majd Fürjes Balázs fővárosi fejlesztésekért felelős államtitkár adott ki közleményt arról, hogy a kormány 60 milliárd forintot költene budapesti beruházásokra, amit ő tehermentesítésnek nevez, de arra nem tért ki, hogy ehhez milyen feltételeket kellene a főváros vezetésének teljesítenie.

Minden eszközt be fogunk vetni annak érdekében, hogy Budapest működőképességét megőrizzük. A járvány következtében az állami költségvetési bevételek 7 százalékkal estek vissza, a fővárosi önkormányzaté 25 százalékkal. Könnyen belátható, hogy ebben a helyzetben Budapesttel kellene szolidárisnak lenni. Ehhez képest éppen fordítva van, a kormány újabb és újabb terheket rak a fővárosi önkormányzatra - nyilatkozta Karácsony Gergely főpolgármester a Népszavának.

A kormány a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának (FKT) október 15-i ülésén állt elő azzal a javaslattal, hogy átvenne több fővárosi beruházást. A lap azon kérdésére, hogy erről egyeztettek-e már, Karácsony azt felelte, hogy még a kormánypárti delegáció egy része is az ülésen szembesült az ajánlattal. „Az, hogy ez mennyire átgondolt szakmai javaslat, vagy inkább random politikai ötlet, jól mutatja, hogy a kormány eddig azzal revolverezte a fővárost, hogy miért nem veszi ki a Városliget Építési Szabályzatából a Hermina garázst és költi azt a forrást a biodómra. Megtettük, erre hirtelen fontossá vált a megépítése. A szolidaritási hozzájárulás megemelése 100 milliárdos mínusz ebben a ciklusban, amihez képest most beígérnek 50 milliárdot olyan fejlesztésekre, amit elsősorban ők akarnak megvalósítani. Ráadásul ezek az ígéretek mind 2022 utánra vonatkoznak, a Lánchíd felújításának is csupán az utolsó részletét állja a kormány" - nyilatkozta Karácsony Gergely. (Fürjes Balázs és Gulyás Gergely is azt közölte, hogy akkor utalják a hatmilliárdot, ha az utolsó számlát kell kifizetni, és csak akkor, ha a főváros vállalja, hogy 18 hónapnál hosszabb ideig nem lesz lezárva a Lánchíd - a szerk.).

A cikk itt folytatódik »