budapAz OTP Bank által nyújtott hitelkeret nélkül nem tudná finanszírozni kiadásait a fővárosi önkormányzat, amit jól mutat, hogy szinte naponta kell százmilliós-milliárdos segítséget kérni a pénzintézettől. Az önkormányzatok eladósodottsága is hónapról hónapra növekszik kormányzati engedéllyel.

Csak idén júliusban mintegy 17,5 milliárd forint folyószámlahitelt kapott a fővárosi önkormányzat az OTP Banktól - derül ki a budapesti városháza szerződéseiből. A főváros termeli a magyar GDP bő negyven százalékát, Budapest mégis adósságban úszik és a hitelek nélkül nem tudná finanszírozni magát: még februárban fogadták el Budapest költségvetését, az idei hiány 114 milliárd forintot tesz ki.

A hiányt három forrásból fedezik: 25,3 milliárdot az előző évek maradványaiból, 66,7 milliárd forintot új hitelek felvételéből, további 27,9 milliárdot pedig a meglévő befektetések értékesítéséből teremtenek elő. A júliusi szerződéseket átnézve kiderül, hogy a fővárosi önkormányzat pénzügyi főosztálya szinte naponta köt hitelszerződést az OTP-vel. Például július 5-én 5,7 milliárd forint hitelről szólt a szerződés, három nappal később újabb 855 millió forint következett, július 11-én 2,5 milliárd forint hitelre volt szükség, de július 15-én is 3,4 milliárd forintért fordult Budapest az OTP-hez.

A cikk itt folytatódik