lakas1Az átfogó lakáspolitika hiánya nemcsak országos szinten jelent problémát, hanem helyben is korlátozza az önkormányzatok mozgásterét – hangzott el a Habitat for Humanity Magyarország lakhatási jelentésének bemutatóján. A rendezvényen három önkormányzat és civil szervezetek képviselői részvételével kerekasztal beszélgetést is tartottak.

Idén hetedik alkalommal jelent meg a Habitat for Humanity Magyarország lakhatási jelentése a Periféria Központtal közösen, aminek második fejezetét a Lakhatási Világnap alkalmából mutatták be. Az ennek kapcsán rendezett kerekasztal-beszélgetésen három önkormányzat és három civil szervezet képviselője is részt vett.

A jelentés megállapítja, hogy kicsi az önkormányzatok politikai mozgástere és egyenlőtlenül oszlanak el a pályázati támogatások, ezzel együtt pedig jellemző az önkormányzatok alulfinanszírozottsága. Az átfogó lakáspolitika hiánya nemcsak országos szinten jelent problémát, hanem helyben is korlátozza az önkormányzatok mozgásterét.

A teljes cikk itt olvasható