debrecenKözbeszerzési információkat osztottak meg Debrecen, Békéscsaba és Nyíregyháza önkormányzati cégeinek vezetőivel az Agóra Tudományos Élményközpontban.

Debrecen tavaly 60 milliárd forint értékű beruházásra írt ki közbeszerzési eljárást, mondta el a tanácskozáson Barcsa Lajos. Az alpolgármester hozzátette, az idei rekord összegű, 175 milliárd forintos költségvetésből legalább 100 milliárd lesz, amit fejlesztésékre költenek.

- A hatóság az elmúlt években semmilyen szabálytalanságot nem állapított meg. Ez mutatja, magas színvonalú munka folyik a városházán – hangsúlyozta Barcsa Lajos.

A Közbeszerzési Hatóság, az Állami Számvevőszék és a Megyei Jogú Városok Szövetsége közösen indította el Tudásmegosztás elnevezésű rendezvényét, amely célja, hogy máshol is a jogszabályi előírásoknak megfelelőek legyenek az eljárások. Az országos programsorozat második állomása volt Debrecenben.

A szervezők szerint fontos, hogy az érintettek ne csak az internetről szerezzék be a közbeszerzési információkat.

- Bármilyen kérdés megbeszélésére van lehetőség, akár személyesen is. Így sokkal inkább lehetővé válik a konzultáció és az, hogy a hatóság szolgáltató legyen – mondta el Kovács László, a Közbeszerzési Hatóság főtitkára.

A debreceni tudásmegosztásra a helyi önkormányzati cégek képviselői mellett Békéscsabáról és Nyíregyházáról is érkeztek résztvevők.

(Dehir)