asz111Az Állami Számvevőszék megkezdte az „Önkormányzatok ellenőrzése – Integritás és belső kontroll modul" című ellenőrzés keretében Biatorbágy, Dunaharaszti, Üllő és Halásztelek önkormányzatainak ellenőrzését.

Az Állami Számvevőszék a belső kontrollrendszer működésének ellenőrzésével az önkormányzatok szabályszerű működését támogatja, javaslataival segíti az Alaptörvényben megfogalmazott fenntartható költségvetési gazdálkodás elvének érvényesülését.

Az Állami Számvevőszék elnöke által jóváhagyott ellenőrzési program alapján a feladat elvégzésében közreműködő számvevők megkezdték a felkészülést. A jogszabályi környezeten túl az önkormányzat adatszolgáltatása alapján áttekintik a működést befolyásoló belső irányítási eszközöket.

Az ellenőrzés során értékelésre kerül, hogy szabályszerűen alakították-e ki, valamint működtették az önkormányzatok a belső kontrollrendszerüket, a közpénzekkel és a nemzeti vagyonnal szabályszerűen és felelősen gazdálkodtak-e. Az ellenőrzés kiterjed arra is, hogy az önkormányzatnál kiépítették-e a korrupciós kockázatok kezelését szolgáló integritás kontrollokat valamint, hogy a teljesítményellenőrzés feltételeit kialakították-e.

(ÁSZ hírportál)