bortonA belügyminiszter elismerte, hogy több településen leállítják a börtönépítési programot, amivel a kormány súlyos, több milliós veszteséget okozott az önkormányzatoknak.

„A kormány elkötelezett a férőhely-bővítési program megvalósítása és ezzel együtt a börtönök túlzsúfoltságának megszüntetése mellett. Ugyanakkor cél az is, hogy ezek a beruházások a lehető legtakarékosabban és szakmai szempontból a leghatékonyabban valósuljanak meg” – közölte Pintért Sándor. A belügyminiszter egy  í rásbeli válaszában értekezett arról, hogy a börtönépítés előkészítésével kapcsolatos munkálatokról és ráfordításokról Kunmadaras Önkormányzata tud információval szolgálni, miután a szaktárca informálisan arról értesítette a települést, elállt a kormány attól, hogy börtön építsen ott.

– A központi költségvetés az előkészítéssel kapcsolatos munkálatokra nem biztosított forrást. A szakmai képzésen már részt vett és felvételt nyert állomány számára egy másik településen ajánlanak fel munkalehetőséget – írta megnyugtatólag Pintér a jobbikos Lukács László Györgynek, aki a kunmadarasiakat ért kár jóvátételéről érdeklődött. Az ellenzéki parlamenti képviselő világossá tette, 2018. október 9-én egy, a Belügyminisztériumban tartott tájékoztatón hangzott el, hogy a kormány a korábbi tervekkel ellentétben mégsem épít ezer férőhelyes börtönt Kunmadarason.

Lukács szerint az előző években a kunmadarasi börtön építése, úgy tűnt, nem ütközik semmilyen akadályba, éppen ezért az építkezést előkészítő munkálatok is megkezdődtek, sőt az intézménybe a toborzás is megindult lassan 3 éve. „A börtönépítés megvalósítása érdekében az önkormányzat átminősítette az építkezés céljára szolgáló területet és a szükséges helyi határozatokat is meghozta – írta a jobbikos politikus. Azt is felidézte, egy interjúban a település vezetője kijelentette, hogy „a kormány minden évi bontásban bizonyos összeget biztosított a börtön építésére”.

Lukács szerint a település és a kormány is számottevő anyagi ráfordítást végzett, hogy a börtönépítés megvalósuljon, most Pintér ezzel mégis elismerte, elállnak a korábbi börtönférőhely-bővítési tervektől.

A cikk itt folytatódik