foldutA hétfő esti Magyar Közlönyben jelent meg a határozat.

A kormányhatározat szerint a kormány egyetért a fővárosi kerületi kezelésű, belterületi és külterületi, valamint a főváros közigazgatási határán található és ezekhez közvetlenül kapcsolódó szilárd burkolat nélküli utak szilárd burkolattal történő ellátásával a 2021-es évre vonatkozóan.

Ennek érdekében Varga Mihály pénzügyminiszternek Pintér Sándor belügyminiszter és Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter bevonásával 5 milliárd forintot kell biztosítania. A feladatot 2021. január 15-ig végrehajtani a határozat értelmében.

Az aszfaltozás a kormánypártok budapesti politikusainak egyik hosszabb távú projektje a Népszava szerint. A Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára korábban azt mondta, a budapesti földutak felszámolását célzó programra 2022-ig 25 milliárd forintot fordítanak.

A programnak amúgy miniszteri biztosa is van Szatmáry Kristóf személyében, aki egyében a XVI. kerület országgyűlési képviselője is. Budapesten egyébként zömmel a pesti oldalon, a XVI., vagy éppen a XVII. kerületben van a legtöbb olyan útszakasz, amely nem szilárd burkolatú.

(mfor)