pogacsastibor03

A 2018-as közfoglalkoztatási program munkaadóinak adott át díjakat a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára, Pogácsás Tibor kedden Budapesten. Sikeres a kormány közfoglalkoztatási politikája, mind a közfoglalkoztató önkormányzatok, mind a társadalom, mind a munkavállaló számára – jelentette ki.

Az ünnepségen 73 olyan foglalkoztató, főként önkormányzat részesült elismerésben, amely példamutatóan szervezte meg a közfoglalkoztatást. A társadalom számára azért hasznos a közfoglalkoztatási program, mert azon keresztül minden család érezheti, hogy a boldoguláshoz szükséges a munka, a munkaerőpiacról kiszorulók pedig újra közösségben élhetik meg mindennapjaikat – mondta a díjak átadása alkalmából Pogácsás Tibor illetékes államtitkár, aki szerint a programban egymásra talált a kormány és az önkormányzatok szándéka is.

A 2010-es évek elején, amikor magas volt Magyarországon a munkanélküliség, az volt a cél, hogy átmeneti lehetőséget biztosítsanak a munkanélkülieknek a jövedelemszerzésre – idézte fel az államtitkár. A kormány gazdaságpolitikai intézkedései nyomán viszont mára jelentősen nőtt a foglalkoztatás szintje, hiszen mintegy 4.420.000 ember dolgozik Magyarországon. Ennek arányában csökkent a közmunkások száma, ma már havi átlagban csupán 122 ezren dolgoznak ebben a foglalkoztatási formában országszerte.

Ez azt jelenti – folytatta –, hogy a gazdasági fejlődés hatására fordulat történt a munkaerőpiacon, ma már egyre nagyobb a versenyfutás a munkaerőért, és már munkaerőhiánnyal kezd küzdeni a közfoglalkoztatás is. Részben szociális, részben közösségépítő tevékenységként azonban mégsem kophat ki a magyar foglalkoztatási rendszerből, mindig lesznek ugyanis olyanok, akik a közösség segítségére szorulnak.

A 2018-as közfoglalkoztatási program munkaadóinak adott át díjakat a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára, Pogácsás Tibor kedden Budapesten. Sikeres a kormány közfoglalkoztatási politikája, mind a közfoglalkoztató önkormányzatok, mind a társadalom, mind a munkavállaló számára - jelentette ki.