bp11A főváros élhetőségét nagyban befolyásoló klímaválság már nem jövő idejű, hanem már most is itt van. Nem elég csak évekig tervezgetni. Már most konkrét lépésekre van szükség. Ezek lehetőségeiről volt szó a Portfolio által szervezett Property Investment Forum 2019 egyik szakmai beszélgetésén.

AProperty Investment Forum 2019 szakmai beszélgetésén felütésként jött a kérdés: Mit kell tenni az élhetőségért és mikor lesz ennek haszna? A Tímár Benedek városfejlesztési szakértő moderálásával zajlott eseményen volt olyan résztvevő, aki szerint 30 éves távlat kell, mert amit most teszünk, annak legkorábban 2050-ben lesznek látható eredményei, akkorra lesz meg az anyagi és a klímavédelmi haszna,  ezt mondta például Botos Barbara, ;az ITM helyettes államtitkára. Jelinek Balázs, a Városliget Zrt. működési vezérigazgató-helyettese a MOST-ra helyezte a hangsúlyt és főleg a technológiai oldal fontosságát emelte ki. Mások, mint például Pál Tamás, az Eston International ügynökség irodabérbeadási vezetője nem szereti a hosszú időtávokat mert szerinte elkényelmesít, szerinte sok dolgon már most lehet változtatni. Példaként említette a bicikliút megcserélését az Andrássy úton, ahol ezáltal rögtön elviselhetőbb lett az autósok és a kerékpárosok élete.

A cikk itt folytatódik