laptopEgyáltalán nem mindegy, hogy milyen a minősége egy település honlapjának. Ma már az egyik fontos tényező, amin meg lehet ítélni, hogy jól vagy rosszul működik egy önkormányzat. Ideális esetben minden olyan információ elérhető a falvak és városok honlapjain, ami a lakosok és a vállalatok számára fontos lehet, akik így az interneten tudják követni és intézni a helyi ügyeket. Mindez nem csak a hatékony önkormányzati működést, hanem az átláthatóságot is elősegíti, ugyanis követhetőbbé és ellenőrizhetőbbé válnak azok a tranzakciók és döntések, amelyekhez egyébként a korrupció kapcsolódhat.

A Korrupciókutató Központ Budapest (CRCB) a Budapest Intézettel közös kutatásában pont ezeket a problémákat vizsgált. A CRCB a tavalyi év során harmadik alkalommal vizsgálta meg a 368  magyarországi városi önkormányzat honlapjait tartalomelemzési eszközökkel. Az eredmények szerint összességében alig javultak ezek az internetes oldalak az elmúlt években.

A cikk itt folytatódik