tesztAntigén-gyorstesztek beszerzését kezdi el néhány napon belül a főváros, amelyekkel a veszélyeztetett dolgozókat szűrnék, például a pedagógusokat, a szociális-, illetve más önkormányzati dolgozókat – jelentette be Karácsony Gergely.

A tervezett százezer teszt közül ötvenezret a kerületek között osztanának szét. A beszerzéshez adománygyűjtést indítottak, ugyanis ingyenesre tervezik a tömeges tesztelést, de a kormányzati elvonások miatt a főváros anyagi helyzete rosszul áll.

Ma az iskolák jelentik a legnagyobb fertőző forrást – közölte Karácsony Gergely. Szerinte az új kormányzati intézkedések közül az éjszakai kijárási korlátozás hozzájárulhat az emberek biztonságához, de kevés lesz. Szerinte külön jogszabályban kellene szabályozni szigorúbban a különféle tömegrendezvények megtartását.

Időközben Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere szintén a Facebookon jelentette be,hogy tesztet biztosítanak a kerület óvodai és bölcsődei dolgozóinak, valamint a fővárossal közösen részt vesznek a tanárok és iskolai dolgozók szűrésében is.

Ingyen leteszteli az önkormányzat a drávaszerdahelyi lakosokat, akinek állandó lakcíme van a faluban. Alpár György, a település polgármestere az ATV Híradónak azt mondta, azt a pénzt költik erre, amit a járvány miatt elmaradt rendezvényekre szántak korábban. Vasárnapra hirdették meg az akciót, akkor várják azokat, akik önkéntes alapon részt kívánnak venni az ingyenes szűrésen.

Ingyenes gyorstesztet kapnak az önkormányzati dolgozók Polgáron is. Hatósági házi karanténban itt 27 személy van, ám ez a szám folyamatosan változik – tudatta Facebook-bejegyzésében Tóth József. A polgármester közölte, fertőzött és beteg emberekről is van tudomásuk, ám hivatalos tájékoztatás hiányában és adatvédelmi okokból ezt az információt nem közlik az önkormányzattal. A városvezető kiemelte, a hét minden munkanapján fertőtlenítik a közösségi tereket, különösen a közintézmények környezetét.