tuzipetTatán november 1. és február 28. között tilos a tűzijátékozás egy új rendelet szerint. A magyar madártani egyesület 10 hónapon keresztül dolgozott azon, hogy elérjék a céljukat.

A tűzijátékok használatának a tilalmát az áttelelő vízi madarak védelmének érdekében hozták meg. A természetvédelmi kezdeményezés elsőként aláírásgyűjtéssel kezdődött.Az ebből született rendelettervezetet pedig az önkormányzat egyhangúan meg is szavazta.

Milinte Judit, az új rendelet egyik kezdeményezője a Facebook-oldalán osztotta meg a jó hírt.

„2018. október 31-én Tata történelmet írt az ország életében, az emberek összefogásával elértük azt, hogy Természetvédelmi céllal ne lehessen november 1. és február 28. közt használni tűzijátékot! Ez a rendelet pedig 2018. november 24.-től lép hatályba! Azt gondolom, méltán büszkék lehetünk magunkra és arra, hogy ki mertünk állni e gyönyörű város felbecsülhetetlen természeti csodája mellett és összefogással elértük azt, hogy ebben a csodában gyermekeink, unokáink és esetleg ükunokáink is részesüljenek és átélhessék ők is minden télen ennek a csodának a varázsát! Büszkén elmondhassák majd, hogy bizony az ő Szüleik, nagymamájuk, nagypapájuk is támogatta és mindent megtett azért, hogy ebben részük legyen” – olvasható a bejegyzésében.

A rendelet nem csak a vízimadaraknak és a természetvédőknek okozhatott nagy örömöt, hanem az ott élő kutyásoknak is, hiszen így már kedvenceiknek sem kell szilveszterkor rettegniük.

(Blikk.hu)