gulyas gergely02Június 15-étől az önkormányzatok a korábbi, a veszélyhelyzet előtti rendnek megfelelően ülésezhetnek – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormány rendkívüli jogrendért felelős munkacsoportjának döntését szombaton.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter hivatalosan közölte: megszületett a döntés, melynek értelmében június 15-ével megszűnik a polgármestereknek a veszélyhelyzetben a törvény által biztosított teljhatalma.

Az ehhez szükséges jogszabály-módosítást még szombaton aláírta Orbán Viktor miniszterelnök, és az a hévégén megjelent a Magyar Közlönyben. „Fontosnak tartjuk, hogy amikor az élet visszatérhet a normális kerékvágásba, akkor az önkormányzatok működése is visszatérhessen” – mondta a miniszter.