tothjanosAz elkövetkező időszak fő feladata lesz az adatvédelem az önkormányzati szektorban - közölte egy szakmai konferencián az OrientPress Hírügynökséggel Tóth János, a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke.

Tóth János kiemelte, a jogszabály tavalyi megjelenése után az önkormányzatok behatóan foglalkoztak GDPR kérdésével, tájékoztatókon, konferenciákon vettek részt a témával foglalkozó szakemberek. Az önkormányzatok többsége eljutott odáig, hogy azokat az alapvetéseket, szabályozókat elkészítette, amelyek fontosak a működésükhöz.

Az elnök emlékeztetett rá, hogy az önkormányzati hivatalokban állampolgárok természetes adataival foglalkoznak, ennek védelme pedig kiemelten fontos, mindent megtesznek azért, hogy az adatvédelem és az adatbiztonság megfelelő legyen.

(OrientPress)