irattarAz idén nyáron már nemcsak a települési önkormányzatoknál és intézményeinél, hanem mezőgazdasági- és vendéglátóipari vállalkozásoknál is dolgozhatnak diákok – írja a ProfitLine.

A program idei meghirdetésével a kormányzati szándék továbbra is az, hogy mód és lehetőség nyíljon a fiataloknak a korai munkatapasztalat-szerzésre, emellett természetesen a családoknak kiegészítő forrást is jelent a nyári diákmunka lehetősége. A munkáltatóknak is nagy segítséget jelent a fiatalok foglalkoztatása, mivel a nyári szabadságolások idejére ezzel a támogatott lehetőséggel könnyebben tudják biztosítani zavartalan működésüket.

A 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanulók, hallgatók önkormányzati diákmunkájában legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatáshoz nyújtható támogatás. Újdonság, hogy idén már az agráriumban és vendéglátásban is foglalkoztathatók nyári munkára diákok, az ott jelentkező munkaerőhiány enyhítése miatt, de legfeljebb napi 8 órás foglalkoztatás támogatható.

Azok a diákok, akik szeretnének részt venni a programban, első lépésként a lakó,- vagy tartózkodási helyük szerint illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályát kell felkeresniük és kérni nyilvántartásba vételüket. A diákok foglalkoztatása 2018. június 18-án kezdődhet és augusztus 31-ig dolgozhatnak.

Az előző évek nyári diákmunka programjai mind a tanulók, mind pedig a munkáltatók részéről sikeresek voltak.

A tanulók az előző időszakokban számos munkakörben dolgoztak:

• adminisztráció
  • irattárrendezés
  • egyszerű kisegítő gondozási feladatok
  • parkrendezés
  • idősgondozás (felolvasás, bevásárlás, ebédkiszállítás, gyógyszerkiváltás)
  • hivatalsegéd, kézbesítő
  • udvaros
  • katalogizálás
  • takarító

A támogatott foglalkoztatók közül leginkább kiemelést érdemelnek:

• önkormányzatok