mobilitasA környezetbarát és fenntartható városi közlekedést népszerűsítő eseménysorozathoz 2018. szeptember 15-ig csatlakozhatnak az önkormányzatok. A magyarországi települések közül mostanáig több mint 130 jelezte a http://www.mobilityweek.eu/nemzetközi honlapon, hogy saját programokkal terjeszti a kampány üzenetét.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Palkovics László tárcavezető döntése nyomán 2018-ban a tavalyi keretösszeget megkétszerezve, összesen 140 millió forint értékben biztosít egyedi támogatási lehetőséget a programsorozat eseményeihez. A tárca Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampányának nemzeti koordinátoraként 2015 óta segíti vissza nem térítendő forrással is a helyi szervezők munkáját, felkészülését. A támogatás a hagyományosan szeptember 16. és 22. között megrendezett Európai Mobilitási Hét és Autómentes Naphoz kapcsolódó tudás-élmény alapú programok, vetélkedők, versenyek szervezésére fordítható. A július végéig benyújtható igénylésekhez szükséges dokumentumok a kormányzati honlapon érhetőek el.

A 2002 óta zajló Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap egyre több emberhez juttatja el a környezetbarát közlekedés üzenetét. Tavaly mintegy 2500 európai önkormányzat csatlakozott a kampányhoz, Magyarország az elmúlt években több mint 200 résztvevő helyhatósággal képviseltette magát. Hazánk ezzel rendre a harmadik helyen végez az összesen ötven ország versenyében.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma „MIX & MOVE” címmel a kampányhoz kapcsolódó rajz-, fotó- és csoportos/családi kreatív pályázatot is hirdetett. A kiírók meghosszabbított határidővel, 2018. július 31-ig várják a műveket. A pályázat részleteiről a www.emh.kormany.hu/mix weboldalon található tájékoztatás.(MTI)