haz1Örömmel üdvözölte az otthonteremtési kedvezmény (csok) emelésének bejelentését Csomor László, a Községek, Kistelepülések és Kistérségek Országos Önkormányzati Szövetségének elnöke. Úgy véli azonban, hogy sokrétű intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy a fiatalok motiválva legyenek arra, hogy kistelepüléseken telepedjenek le.

Az ötezer lakosúnál kisebb településeken „jelentősen” nő majd a csok összege –  jelentette be  a kancelláriaminiszter. Csomor László, a Községek, Kistelepülések és Kistérségek Országos Önkormányzati Szövetségének elnöke, aki a Bács-Kiskun megyei Bácsborsód polgármestere  a Magyar Időknek elmondta: a jelenlegi demográfiai problémákat ismerve sokrétű intézkedésre van szükség ahhoz, hogy a fiatalok motiválva legyenek arra, hogy kistelepüléseken telepedjenek le, és építtessenek nagy értékű ingatlant.

Az elnök beszélt arról, hogy a csok először csekély hatást váltott ki a szövetséghez tartozó négyszáz településen, de amikor a használt ingatlanokra is kiterjesztették, nagyot változott a helyzet.

Eddig már 75 ezernél több család, azaz legalább 300 ezer ember tudott jobb, szebb lakásba költözni az otthonteremtési program segítségével – állította Csomor. Szerinte a csok összegének emelése mentőöv lehet a kistelepüléseknek, de csak akkor, ha a munkalehetőségek nőnek, az infrastruktúra javul, a közszolgáltatások minősége változik, és a civil szféra jelenléte is fontos ahhoz, hogy a fiatalok letelepedjenek a falvakban.

(Azénpénzem)