borbely lenard01Borbély Lénárdot (Fidesz-KDNP), Csepel polgármesterét választotta társelnökének a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége. A BÖSZ elnökségében jövőre Tarlós István főpolgármester elnöki, Borbély Lénárd, a XXI. kerület polgármestere társelnöki, Kovács Péter XVI. kerületi, Riz Levente XVII. kerületi és Láng Zsolt II. kerületi polgármester alelnöki tisztséget visel.

A Budapesti Önkormányzatok Szövetsége (BÖSZ) pénteki közleménye szerint a szerdai közgyűlésén egyetértettek az életvitelszerű közterületen tartózkodásról szóló jogszabályban megfogalmazott célokkal. Támogatják a jogszabályok érvényesítését, valamint a szükséges források biztosításával a többletfeladatok ellátását is készek vállalni. A hajléktalanellátással kapcsolatban a BÖSZ közgyűlése javasolja, hogy a Budapestre tervezett befogadóállomást a XIV. kerületben alakítsák ki.

A tanácskozáson szó esett arról, hogy az alkoholt is árusító nemzeti dohányboltoknál az alkoholt fogyasztó emberek zavarják a lakókat. Az önkormányzatoknak azonban jelenleg nincs lehetőségük a probléma megoldására. A problémáról a BÖSZ a soron következő ülésén tárgyal.