Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek.

Az új útszakasz 2011 méteren 2x2 sávval köti össze a 3316. jelű összekötő utat az ipari park területével. Emellett kialakítottak egy új körforgalmi csomópontot, és javították a balmazújvárosi leágazást is.

33,5 ezer köbméter földet mozgattak meg, 6400 köbméter beton és 7200 köbméter aszfalt kötőanyagú pályaszerkezetet építettek. A fejlesztés része volt a dinamikus közvilágítás kiépítése is az energiatakarékosság jegyében.  A 33. számú főút felújított szakasza jelentős közúti forgalmat bonyolít le, így a kapacitásbővítés lehetővé teszi a forgalom eloszlását, biztosítja a jelenleg kialakítás alatt lévő, a BMW autógyárnak is helyet adó debreceni észak-nyugati gazdasági övezet gyors, biztonságos megközelítését.

Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere azt mondta, Magyarországon, de Közép-Európában is az egyik legnagyobb ipar- és gazdaságfejlesztési program helyszíne a város, a fejlesztés egyik motorja a BMW autógyárnak is otthont adó észak-nyugati gazdasági övezet.

Az impozáns fejlődés nem áll meg, a kormánnyal kötött szövetség eredményeként Debrecen a jövőben is betölti gazdasági, tudományos, oktatási és közlekedési régióközpont szerepét – hangoztatta Papp László külön megemlítve a keleti városrész és a keleti elkerülő út fejlesztését.