Az óbudai önkormányzat közzétette a nyomozás dokumentumait, és kitart amellett, hogy koncepciós eljárásról van szó.

Felkerültek a harmadik kerületi önkormányzat honlapjára azok a dokumentumok, amelyeket a Központi Nyomozó Főügyészség kért be a hivataltól, miután néhány nappal ezelőtt kiderült, korrupciógyanú miatt vizsgálódnak és négy embert már őrizetbe is vettek.

A hatóság „vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés” és más bűncselekmények miatt indított eljárást, a gyanú szerint egyes vállalkozók fiktív szerződésekért érkező pénzeket készpénzben vették fel, és „korrupciós célokra fordították”. Egy nappal később a hírre reagálva Kiss László (DK), Óbuda polgármestere elmondta, „az eljárás hivatali dolgozót, önkormányzati tisztségviselőt, illetve az intézményrendszerünkben dolgozó munkatársat nem érint”.

A cikk itt folytatódik