A nyári szezon előtt országszerte egyre több fürdő és strand nyitja meg szabadtéri medencéit. Több helyszínen a pünkösdi hosszú hétvége hozhatja el a szezon következő nagy nyitási hullámát.
Hírek
Kétmilliárd forintos zöldítési program indul: új zöldterületek, közösségi terek jönnek létre, elsőbbséget kap a gyalogos és kerékpáros közlekedés.
Újabb vita alakult ki Győrben az önkormányzati médiarendszer működése és finanszírozása körül. A kérdés a közpénzek felhasználását és az önkormányzati tulajdonú cégek gazdálkodását is érinti.
Elemzések szerint az önkormányzatok szerepe a következő időszakban ismét fontos kérdéssé válhat. A vita középpontjában a helyi döntési jogkörök, a finanszírozás és a központi–helyi hatáskörök egyensúlya állhat.
Újabb nyilvános állásfoglalások jelentek meg a Velence Korzó üzemeltetése ügyében. A vita a parkolási díjak, az üzemeltetési jogok és a korábbi szerződéses kötelezettségek kérdéseit is érinti.
Hiába emelkedtek az elmúlt években a bérek, a magyar bérszínvonal továbbra is az európai mezőny alsó részében maradt egy gazdasági elemzés szerint. A jelenség a közszférát és az önkormányzati intézményeket is érintheti.
Több önkormányzatot érintő, korábbi közlekedési elszámolási ügy rendezéséről jelentek meg információk. Az ügy a helyi közösségi közlekedés finanszírozására és az önkormányzati költségvetésekre is hatással lehet.
Lemondott fővárosi közgyűlési képviselői mandátumáról Vitézy Dávid, miután közlekedési és beruházási miniszteri feladatokat vállalt. A változás a fővárosi közgyűlés összetételét és a közlekedéspolitikai együttműködéseket is érintheti.
Egyeztetések kezdődhetnek a kormány és az önkormányzatok között a szolidaritási hozzájárulás rendszeréről. A jelenlegi befizetési kötelezettség egyelőre fennmarad, ugyanakkor a felek kompromisszumos megoldást kereshetnek.
Lejárt a határideje annak, hogy az országgyűlési választáson indult jelöltek és pártok eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
Egyre súlyosabb problémát jelent Magyarországon a kóbor kutyák számának növekedése. Számos településen már nemcsak az állatvédők és az önkormányzatok küzdenek a helyzettel, hanem a lakosság mindennapjait is közvetlenül érinti a probléma. A túlterhelt menhelyek, az elszaporodó gazdátlan állatok és a felelőtlen állattartás együtt olyan válságot idézett elő, amelyre egyre nehezebb gyors megoldást találni.
Az állami és önkormányzati munkavállalói érdekegyeztetés mielőbbi elindításáról kezdeményezett egyeztetést a közszféra legnagyobb szakszervezeti szövetsége, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) az új kormány három miniszterével, a Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, a társadalmi kapcsolatokért és a kultúráért felelős miniszterrel, valamint a szociális- és családügyi miniszterrel- írja az MTI.
Cser-Palkovics András megértő a Tisza-kormánnyal a szolidaritási adóval kapcsolatban.
A gonosszal megvívni nyilván nemes küldetés, de birokra kelni az Úrral, alighanem fertelmes Istenkáromlás lehet.
Az önkormányzatoknak egyelőre be kell fizetniük a szolidaritási adót, mondta Magyar. Hozzátette, hogy össze kell hangolni a különböző elképzeléseket, és nem lehet majd egyfajta megoldást találni, de mindenkivel lesz egyeztetés.
A GDP 77,9 százalékára nőtt a magyar állam adóssága 2026 első negyedévének végére – derül ki a Magyar Nemzeti Bank által közölt adatokból. Ez négy és fél éves rekordot jelent, utoljára 2021-ben, a Covid harmadik és negyedik hulláma idején, részben az akkori lezárások miatt volt ennél nagyobb az államadósság.
Történetének egyik legnagyobb bővítését hajtja végre a kecskeméti Mercedes-gyár, amely több száz új dolgozót keres. A vállalat országjáró karrierroadshow-val támogatja a toborzást.
A vízműszolgáltató segíthet megoldani a túlnépesedő agglomerációk eddig eszköztelennek bizonyult önkormányzatainak problémáját.
Hétvégén a nyugati és keleti határvidéket leszámítva kiadós mennyiségű csapadék hullott – írta a HungaroMet Zrt.
A Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke örömmel fogadta a gazdasági és energetikai miniszter rendeletét a biztonsági kőolajtermék-készlet egy részének felszabadításáról. Gépész László az MTI-nek pénteken azt mondta, hogy az intézkedésnek köszönhetően életben maradhatnak a kis benzinkutak.
Többségbe akar kerülni az NHSZ Szolnokban a Mohu Györfi Mihály szerint, ezért minden eszközt bevet a hulladékkoncesszió nyertese. A cél az lehet, hogy a Mohu az egész országban kiszorítsa a jellemzően önkormányzati tulajdonban lévő szereplőket, hogy a saját céghálója uralja a szektort.
„Itt áll Érd városa 2020 óta kifosztva: hat év alatt több milliárdot vettek ki 75 ezer érdi ember zsebéből. A 3200 magyar település negyede került csődközelbe” – állította szembe a valóságot az Orbán-kormány luxizásával Csőzik László.
