Nincs szükség nagy átalakításra az önkormányzatok tekintetében – kezdte beszédét Dukai Miklós önkormányzati államtitkár a TÖOSZ Pest Megyei Tagozata és Erdőkertes önkormányzata által szervezett konferencián. A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben nincs tervben semmilyen konkrét átalakítási terv, nem készül a kormány nagy változásokra.

Dukai Miklós előadásában megjegyezte, folyamatosan monitorozzák az önkormányzatok életét befolyásoló tényezőket, hiszen a világ folyamatosan változik. Időnként újra és újra meg kell vizsgálniuk azokat a kérdéseket, amelyek szakértői szinten felmerülnek – számolt be a konferenciáról a Spirit FM.

Nagy eredményként számolt be arról, hogy a falvak kétharmadánál sikerült megállítani a népességfogyást.

Nagy problémának látják, hogy az ötezer lakos feletti és megyei jogú városok közötti települések kevésbé tudtak beruházni, számukra kevesebb lehetőség volt nyitva. Ennek az egyenlőtlenségnek a feloldására folyik most a tervezői munka, hogy a funkcionális várostérségek is elinduljanak a dinamikusan fejlődő pályán. Emiatt vetődött fel a kérdés a kormánynál, hogy a helyi iparűzési adó tekintetében megvizsgálják, mi lenne a legideálisabb döntés.

A folytatás itt olvasható