Figyelmen kívül hagyták a józsefvárosi önkormányzat tiltakozását abban a rendeletben, amely a szerda esti Magyar Közlönyben jelent meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bővítéséről és fejlesztéséről – derül ki a Hvg.hu cikkéből.
Az önkormányzat védettséget rendelt volna el a Magyar Rádió volt épületeire, az éjszaka megjelent kormányrendeletből azonban az derül ki, hogy a beruházóknak nem kell figyelembe venniük semmilyen helyi építési szabályt. Pikó András, a kerület polgármestere szerint a kormányzati arrogancia új szintre emelkedett.
A szerda esti Magyar Közlönyben jelent meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bővítéséről és fejlesztéséről szóló rendelet, amelyet a hvg.hu szemlézett először. A cikk szerint az újabb kormánydöntés tovább szűkíti az önkormányzat mozgásterét. Semmilyen építési szabályt nem kell figyelembe venni, nem kell parkolóhelyeket építeni, a közterület tulajdonosának engedélye nélkül használhatják a beruházók a közterületeket, míg a közlekedés részletszabályait Debrecenben határozhatja meg egy hivatal.
2020-ban fogadta el a parlament, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ingyen megkapja a Magyar Rádió volt épületeit a Palotanegyedben.
A helyiek, a civilek és a józsefvárosi önkormányzat szerint a döntéshozók a tervek elkészítésekor nem vették figyelembe az ott lakók érdekeit, emiatt több tiltakozó demonstrációt szerveztek az érintettek, az önkormányzat pedig saját eszközeivel igyekezett lassítani a Nemzeti Múzeum mögé tervezett campusfejlesztést, amelyet tavaly júliusban nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánított a kormány.
Pikó András, Józsefváros polgármestere eközben arról írt a Facebookon, hogy a kormányzati arrogancia szerinte új szintre emelkedett azzal az új kormányrendelet-tervezettel, amelyet július 3-án tett közzé az Építési és Közlekedési Minisztérium, és amivel lehetővé tennék, hogy a Pollack Mihály téren a tulajdonos önkormányzat hozzájárulása nélkül építkezhessenek.

