Újabb bérházat adtak át a XIII. kerületben,, ezúttal a Petneházy utca 90. szám alatti, 68 lakásos épület készült el.

Ezzel kapcsolatban Tóth József, a kerület „örökös" polgármestere Facebook-oldalán ezt írta: „Valljuk, hogy a lakhatást nem lehet csupán piaci kérdésnek tekinteni! 2002 óta 13 helyszínen 735 bérlakás építését valósítottuk meg. Bérlakásépítési programunk kezdetekor az önkormányzati bérlakásállománynak csupán 56,3 százaléka volt félkomfortos, komfortos vagy összkomfortos, ez az arány napjainkra 91,2 százalékra növekedett."

Ezzel kapcsolatban korábban Tóth József a Jelennek arról beszélt, hogy hosszú távra kell alapozni: a rendszerváltás idején a társadalmi, politikai és gazdasági változások közepette a kerületben kialakították a hosszú távú fejlesztési elképzeléseiket, amelyek alapja az volt, hogy egy településnek, egy kerületnek, több funkciója is van. Úgy gondolták, hogy erősíteni kell a lakófunkciót, másrészt a munkahelyi funkciót át kell alakítani, s elsősorban a magas hozzáadott értéket előállító cégeknek teremtenének lehetőségeket.

Az első hosszú távú programjukat 1997-ben fogalmazták meg, azóta már a másodikat, a 2033-ig terjedőt hajtják végre. Ugyanakkor a három, már említett fő pilléren nem változtattak, és minden egyes intézkedést ennek a koncepciónak a szellemében készítettek elő, majd valósítottak meg. Sőt, gyakorta előre is mennek, így volt például az adópolitika kialakítása során, amikor különféle kedvezményeket nyújtottak.

„Ennek a gondolkodásmódnak az eredménye, hogy folyamatosan megújulnak a lakóházaink, és komoly lakásépítési programba kezdtünk bele. Így aztán a lakosságmegtartó képességünk is kiemelkedő, hiszen míg a főváros lakossága a legutóbbi népszámlálási adatok szerint 1 millió 630 ezerre csökkent, addig nekünk tíz év alatt mindössze talán 120 lakóval lett kevesebb. Ehhez az kellett, hogy nemcsak saját lakásokat építettünk, hanem a privatizáció után megmaradt rossz állományú lakásokat is felújítottuk. Ezek háromnegyede egyszobás volt, kétharmaduk félkomfortos vagy komfort nélküli szükséglakás. Most már a 90 százalékuk félkomfortos, komfortos, illetve összkomfortos. Ugyanakkor építettünk eddig 735 bérlakást, csak ebben a ciklusban százhármat. Ráadásul 2012 óta passzív technológiát alkalmazunk, tehát az energiaárak elszállása kevéssé érintett bennünket” – mondta.