Csúcsra ért a hazai vállalatfelvásárlások és összeolvadások piaca Magyarországon. Tavaly 110 ilyen üzletkötés történt összesen 9 milliárd dollár értékben, ez csaknem 40 százalékos emelkedés az előző évhez képest az EY-Parthenon jelentése szerint.


A legaktívabb terület a feldolgozóipar, az IT és az energetika volt. A belföldi befektetések aránya a korábbi 30 százalékról 48 százalékra emelkedett.

Nemzetközi adatok szerint 2020 és 2024 között összesen 850 hazai vállalkozás fejlesztéseit segítette magántőke. Csak 2023-ban 115 céges befektetés történt, ez azt jelenti, hogy abban az évben a régióban a fejlesztési tőkeforráshoz jutó cégek 23 százaléka magyar volt.

Az idei adatok szerint 2025 első felében 47 tranzakció zárult Magyarországon, összesen 17,5 milliárd forintnyi befektetéssel. A tranzakciók száma 17,5 százalékkal nőtt.

(MTI)

Hirdetés