Nehéz pénzügyi helyzetben veszi át októbertől az önkormányzat vezetését Nagy Szabolcs, Ambrózfalva új polgármestere. A Csongrád-Csanád vármegyei, négyszázhúsz lakosú falu súlyos pénzügyi gondokkal küzd.

A falu számláiról az év elején 41 millió forint tűnt el, az óvodát pedig szeptembertől bezárták, mert nem volt fedezet a működésére.

A helyi sajtóban, a Promenád24 portálon az utóbbi hónapokban többször írtak az óvoda bezárásáról és arról is, hogy Ambrózfalva pénze a szomszédos falu, Csanádalberti hivatalában tűnt el. Az ügy hátteréhez tartozik, hogy a Makói Járás négy kistelepülése közös önkormányzati hivatalt működtet, hogy a kevesebb alkalmazott révén a kiadásokat csökkentsék. Köztük Ambrózfalva, Csanádalberti és Nagyér 400-500 lakosú kistelepülések, csak Pitvaroson élnek 1100-nál valamivel többen. A közös hivatalban az igazgatási, pénzügyi és egyéb államigazgatási ügyeken együttvéve tizenkét köztisztviselő és egy jegyző dolgozik.

A cikk itt folytatódik