Eredménytelenül zárult a Tabánnál álló Rác fürdő felújítására kiírt meghívásos közbeszerzési eljárás, vélhetően azért, mert a jelentkezők túl magas árat ajánlottak. Nem volt sikeresebb a fürdő mellett álló hotel eladására, bérbeadására kiírt tender sem, egyetlen ajánlat sem érkezett – tudta meg a Népszava.

Mindez azt jelenti, hogy öt önkormányzati ciklus és három főpolgármester – Demszky Gábor, Tarlós István és Karácsony Gergely – sem volt elég ahhoz, hogy életet leheljenek a 2010-ben már a nyitás kapujában lévő budai műemléki fürdőbe és a mellé újonnan felhúzott 67 ágyas szállóba. A folytatásról a szeptemberben felálló új – a Rác fürdő újkori történetében már a hatodik – közgyűlésnek kell majd döntenie. Ez aligha lesz könnyű, mert a rendkívül megosztott erőviszonyok miatt újra politikai csatározások tárgyává válhat a komplexum.

A történet itt olvasható