A veszprémi önkormányzat megszerezte az építési engedélyt a Szent István völgyhídra tervezett öngyilkosság-megelőző védőszerkezethez, a kivitelezés finanszírozása azonban egyelőre nem megoldott. A város pályázati lehetőségeket keres a beruházáshoz.


A veszprémi viadukt évek óta visszatérő közbiztonsági és közegészségügyi problémát jelent a város számára. A hídon korábban kamerákat, segélyhívó információkat és növénytelepítéseket is alkalmaztak a tragédiák megelőzésére, ezek azonban nem bizonyultak teljes körű megoldásnak.

A városvezetés korábban fizikai védőszerkezet kialakítását helyezte kilátásba. Az építési engedély mára rendelkezésre áll, ugyanakkor a beruházás finanszírozása továbbra sem biztosított, ezért az önkormányzat pályázati források bevonását vizsgálja.

Az ügy önkormányzati szempontból azért figyelemre méltó, mert több településen is felmerül, hogy a közterületi biztonságot szolgáló beruházások esetében miként lehet összehangolni a szakmai szükségleteket, a műemlékvédelmi szempontokat és a finanszírozási lehetőségeket.

Tovább a cikkre

Hirdetés