Az ország egyik legkorszerűbb tűzoltólaktanyája

tuzolto autokTöbb mint egymilliárd forintból felépült az ország egyik legkorszerűbb tűzoltólaktanyája Gyöngyösön – közölte a Heves megyei katasztrófavédelmi szóvivő, Nagy Csaba az MTI-vel.

A gyöngyösi katasztrófavédelmi kirendeltségnek és a város hivatásos tűzoltó-parancsnokságának helyet adó épületegyüttest a napokban vehették birtokba a katasztrófavédelem munkatársai és a helyi hivatásos tűzoltók. A Bethlen Gábor utcában több mint 1,3 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból készült el a korszerű, jól felszerelt, gazdaságosan üzemeltethető létesítmény.

A város szívében csaknem egyhektáros telken fekvő laktanya nagy előnye, hogy a káresethez riasztott tűzoltó járművek gyorsan és akadálymentesen tudják megközelíteni a fontosabb utakat. Ezt segíti elő az is, hogy a komplexumból négy irányba lehet kihajtani.

A gyöngyösi katasztrófavédelmi kirendeltség 64 település biztonságáért felel, míg a helyi hivatásos tűzoltó-parancsnokság 48 település több mint 114 ezer lakójának védelmét látja el. A beruházás eredményeként csökken a vonulási idő, minimalizálhatók a károk, azaz biztonságosabbá válik a környéken élők élete – mondta a szóvivő.

23ev

CÉGBEMUTATÓ