ETK  22ev Gmail

CÉGBEMUTATÓ

Az Önkormányzati Klubról - Rólunk

etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2020. aug. 15., szombat, Mária napja van. Holnap Ábrahám napja lesz.

Energetikai fejlesztések kezdődnek PDF Nyomtatás
2015. augusztus 08. szombat, 08:00

balla mihaly01Csaknem egymilliárd forintból hét településen kezdik meg önkormányzati intézmények energetikai korszerűsítését Nógrád megyében - jelentette be Balla Mihály fideszes országgyűlési képviselő, megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos a múlt héten Balassagyarmaton.

Kormánydöntés született arról, hogy a Környezet- és Energia Operatív Program (KEOP) keretében újíthatja fel önkormányzati intézményeit Balassagyarmat, Szécsény, Érsekvadkert, Nagyoroszi, Romhány, Szuha és Jobbágyi. Egy-egy településen 150 millió forintból végezhetik el a munkát.

A miniszteri biztos, egyben a nyugat-nógrádi térség országgyűlési képviselője példaként említette, hogy Érsekvadkerten az idősek ellátásában részt vevő intézményekben kicserélik a nyílászárókat és hőszigetelő faburkolatokat építenek, Balassagyarmaton pedig oktatási, nevelési intézményekben történnek meg a korszerűsítések. A felújítást követően az önkormányzatok alacsonyabb energiaköltséggel számolhatnak.

Balla Mihály fontosnak nevezte, hogy Magyarország minél jobban ki tudja használni a 2007-2013-as időszak európai uniós forrásait. Elmondta, országosan december 31-ig kell elszámolni a KEOP-forrásokkal, ezért október végére a nógrádi településeknek is el kell végezniük a fejlesztéseket. Az érintett települések korábban adtak már be pályázatot energetikai korszerűsítésre, van köztük olyan, amelyik tartaléklistán szerepelt.