Háromszázmilliós közművelődési támogatás önkormányzatoknak
2018. július 04. szerda, 06:00

emmi logo1Pályázati úton 300 millió forinttal támogatja az Emberi Erőforrások Minisztériuma azokat a települési önkormányzatokat, amelyek közművelődési intézményt, közösségi színteret működtetnek – olvasható a minisztérium keddi közleményében.

A pályázat az önkormányzatok saját fenntartásában vagy közművelődési megállapodás alapján működtetett közművelődési intézmények, közösségi színterek karbantartását vagy felújítását, műszaki-technikai eszközállományának, berendezési tárgyainak gyarapítását segíti.

A vissza nem térítendő költségvetési támogatás megállapítása a települési önkormányzatok által vállalt önrész arányában történt. A támogatás minimális mértéke 100 ezer forint.

A keretösszegre összesen 673 pályázat érkezett be a március végén meghirdetett pályázatra, közülük 472 nyert támogatást. A nyertes pályázatok részletes listája a kormány hivatalos weboldalán olvasható »