Hirdetés
Speciális étrend és az önkormányzati büdzsé PDF Nyomtatás E-mail
2017. szeptember 29. péntek, 07:00

etkezes0Az alapvető jogok biztosa az Emmihez fordult, hogy a minisztérium indítson vizsgálatot a speciális közétkeztetés ügyében.

Egyetlen fenntartó sem dönthet úgy, hogy az óvodába, iskolába járó ételallergiás gyerekek étkezését a szüleiknek kell megoldania – írja legutóbbi jelentésében Székely László, az alapvető jogok biztosa. A Népszava cikke szerint az ombudsmant egy lisztérzékeny, egész életen át tartó gluténmentes étrendre szoruló kisgyermek szülei keresték meg, miután többször hiába kérték az önkormányzatot, hogy oldja meg gyermekük étkeztetését.

Az önkormányzat arra hivatkozott, hogy csak egy 44 kilométerre lévő konyháról lehetne gluténmentes ételt szállítani az óvodába, és az túl drága lenne.

Székely azonban azon az állásponton volt, hogy a közétkeztetésben részt vevő minden gyermeknek megfelelő ételt kell biztosítani a menzán. Akkor is, ha a szállítás miatt az többe kerül. A jelentés arra is kitér, hogy ez nem egyedi probléma, a speciális közétkeztetés finanszírozása rendszerszintű probléma.

Az ombudsman az Emmihez fordult, hogy kezdjen vizsgálatot az ügyben annak érdekében, hogy kiderüljön, rendelkezésre állnak-e a speciális étkezési igényű gyermekek közétkeztetési ellátásának megfelelő anyagi, tárgyi és személyi feltételei az ország valamennyi településén.

Ossza meg a bejegyzést

 

Hozzászólások  

 
+5 #1 Gyenes Zoltán 2017-09-29 08:05
Konyhát üzemeltetünk elég nagy adagszámmal, de a jelenlegi finanszírozásbó l és technikai feltételekkel képtelenség megoldani az egészségügyi gondokkal küzdők étkeztetését. Kistelepüléseke n már a rendelkezésre álló konyha mérete is lehetetlenné teszi a jogszabálynak való megfeleltetést. Másik gond a dietetikus biztosítása, harmadik probléma az elavult konyhatechnika. Csak a mi példánkból kiindulva a húsz milliós MVH-s pályázatba a szabályos konyhatechnikai berendezés került volna huszonhét millióba és hol van akkor az épületkorszerűs ítés, a szabványos hulladékkezelés meg egyebek.Az az első kérdés, mi a fontossági sorrend a hatalmon levő politikai elitnek. Amíg itt nem a józan ész dönt és a nemzeti érdek addig csak látszatmegoldás ok születnek. Nem beszélve arról a cinikus hozzáállásról, mikor a bíráló szervezet képviselője hiánypótlás kapcsán nekem szegezte a kérdést "polgármester úr minek akar ön konyhát felújítani mikor az óvodába csak 18 gyerek jár". Érdekes közterhek viselésénél mi is élvezzük a jogegyenlőség elvét.
Idézet
 

Szóljon hozzá!

Biztonsági kód
Frissítés

Kiemelt témák hozzászólásai

 • Megint egy olyan probléma melyet látványosan, meg lehetne oldani, ha nem kőbaltá... Tovább...
 • Kíváncsi lennék mit tenne a "kormány", ha az országos sztrájk a választások napj... Tovább...
 • Kíváncsi lennék mit tenne a "kormány", ha az országos sztrájk a választások napj... Tovább...
 • A munkánkat becsülettel elláttuk és ellátjuk. Mit vétettünk az államnak, hogy il... Tovább...
 • Mert igyen jól lehet, majdan a falvakon kisbiróskódni és uram bátyámozni! A "par... Tovább...
 • Komolyan kérdezem, hogy miért jó a mindenkori hatalomnak ha a vidéki önkormányza... Tovább...
 • EMIGYEN VIDÉKIESEN KELL A KÖZPONTOSÍTÁST MEGCSINÁLNI 2020-RA. MAJDAN A JÁRÁSOK M... Tovább...
 • Nem lehet, hogy éppen ez a cél? Tovább...
 • Önkormányzati köztisztviselők ént a magam és még 37.000. köztisztviselő nevében ... Tovább...
 • Nem a VOSZ által közölt adatokkal van baj hanem a belőle levont következtetések ... Tovább...
 • Magam is közszolgálati dolgozó vagyok, tisztviselő már évek óta. Valahogy nem ve... Tovább...
 • Kedves "Vidéki", tájékoztatnálak , hogy nekem, mint kormánytisztvis előnek, több... Tovább...
 • A mi kis falunk (jelenleg 175 fős lakosú) hatalmas fejlődésem ment át a rendszer... Tovább...
 • Vigyázzunk a számokkal " 700 ezer önkormányzati dolgozónak" ez így félrevezető. ... Tovább...
 • Nem lesz emelés. Lemondtak rólunk. Legalább annyi tisztesség lenne, hogy elmondj... Tovább...
Hirdetés