20 éves
Az Önkormányzati Klubról - Rólunk

etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2019. aug. 19., hétfő, Huba napja van. Holnap István napja lesz.

Az önkormányzatok idén is pályázhatnak az Idősbarát Önkormányzat Díjra PDF Nyomtatás E-mail
2019. május 13. hétfő, 07:00

idosbarat onkormanyzat02Alapítói azt a célt tűzték ki, hogy a díj járuljon hozzá a helyi szintű önkormányzati időspolitika megerősítéséhez, ismerje el az önkormányzatok idősekért vállalt cselekvő felelősségét és a mindezek szellemében végzett önkormányzati idősügyi tevékenységek konkrét eredményeit.

Idősbarát Önkormányzat Díjra 2019-ben is azok az önkormányzatok pályázhattak, amelyek a jogszabályban előírt kötelező feladataikon túl többet tettek, tesznek az idősekért.

A pályázati kiírás elérhető a kormany.hu oldalon.

A díjat pályázat útján azok a helyi önkormányzatok nyerhetik el, amelyek megvalósítják az Idősbarát Önkormányzat Díj alapításáról és adományozásáról szóló rendeletben meghatározott követelményeket. A díjjal járó egymillió forintos pénzjutalmat az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Belügyminisztérium közösen ajánlja fel a nyertes önkormányzatoknak.

Az Idősbarát Önkormányzat Díj adományozásával az emberi erőforrások minisztere és a belügyminiszter szándéka elismerni az eddigi eredményeket és felhívni a figyelmet arra, hogy helyi szinten az önkormányzatok tehetnek legtöbbet az információáramlás és a párbeszéd kialakítása révén az időspolitika érvényesüléséért, az elért eredmények megismertetésével azok elismeréséért és a közösségek fejlődéséért.

Az Idősbarát Önkormányzat Díjat az idősek világnapja alkalmából 2019 októberében adják át a nyerteseknek. Az idősek köszöntésére és a díjak átadására több száz idős ember jelenlétében gálaműsorral egybekötött ünnepség keretében kerül sor.